Haber

Çek Cumhuriyeti’nde ilk kez bir şirket BTC, LTC, ETH ödemeleri kabul etmeye başladı

Brno’da gayrimenkul satış ve kiralama üzerine odaklanan gayrimenkul ajansı HOME Hunters, Çek Cumhuriyeti’nde kripto parayı kabul eden ilk kuruluş oldu. Ajans şimdi Bitcoins, Litecoins ve Ethereum’u kabul ediyor.

Çek Cumhuriyeti yavaş yavaş dünya çapında yaygınlaşan kripto para eğilimine adapte oluyor ancak yerel medyaya göre kendi para birimini üretmeyi düşününen Japonya, Güney Kore ya da Estonya’nın başını çektiği diğer ülkelerle aynı olmaktan çok uzak. HOME Hunters gibi şirketler ile kripto paranın geleceği olduğuna inanıyoruz.

Home Hunters’ın kurucusu Jaroslav Kováč, yorumladı:

“Bitcoin, Litecoin ve diğer [kripto para birimleri] dünyanın finansının geleceği ve insanların maddi dünyada bugünkü bu para biçimini kullanmalarına izin vermemek utanç vericidir. Müşterilerimiz, kripto paraları ile ödeme yapma fırsatı buluyorlar nakit taşımaya gerek duymadan tüm işlemin basit ve hızlıca gerçekleşiyor ”

HOME Hunters ödemelerin “neredeyse hemen” gerçekleşeceğini ve blockchaine yansıyacağını söylüyor.

“Yakın gelecekte gayrimenkul satın almak için bitcoin ödemeleri yapma imkânını da düşünüyoruz. Gelecekte, noterden veya avukatın onaylayacağı sözlemeşeler yerine blockchain sistemi ile çalışan akıllı sözleşmelerle (smart contracts) otomatik olarak anlaşmalar yapılacak ve anında şifrelenecektir. “

Yorum yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Bitcoin, ethereum, litecoin nedir bunlar? Hiçbir şey anlamıyor musunuz? Coinlerin anadili koince hepsini basitçe anlatacak.

Çok yakında..

Copyright © 2017 koince.com

Yukarı Çık

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…