Haber

Monetha ICO’su 15 dakikada tükendi!

Türkiye saatiyle 01 Eylül 2017 saat 17.00’da başlayan token satışı 17.15te sona erdi! 17.02de para gönderen insanlar bile oluşan trafiğin yarattığı gecikme nedeniyle ICO’ya katılamadı.

Nedir Monetha?

Monetha merkezsiz, karşılıklı güvene dayalı, e ticaret platformu. Kullanıcılar her işlem sonrası birbirini puanlayıp, yorum yapabiliyor. Bilinen ebay, amazon, aliexpress gibi sitelerdeki yüksek komisyon oranını %1.5a düşüren ve bu aralar ICO’larda çok popüler olan “merkezi olmayan” akımına uygun bir ICO olduğu için talep patlaması yaşandı.

Monetha Alınmalı mı?

Monetha gibi bu şekilde hızlı tükenen ve talep patlaması yaşanan ICOlar ilginçtir ki borsalara girdiğinde ICO’daki fiyatından daha alt fiyatlardan alınabildi. Token satışına yetişebilen insanlar exchange sitelerinde en az 2-3 kat kar getireceğine inanıyor, satışı kaçıranlar ise daha düşük fiyatlardan alınabileceğini savunuyor. 2 hafta sonra MTH borsalara girdiğinde bakalım hangi grup haklı çıkacak.

Monetha nasıl bu kadar hızlı tükendi?

Öncelikle çok başarılı bir PR çalışması yapıldı. Profesyonelce çekilmiş videolar, ekibin projeye olan inancı, ekibin tamamen şeffaf olarak her gelişmeyi paylaşması topluluğun projeye karşı olan güvenini arttırdı.

Tokenların %13’ü 1 kişi tarafından alındı

Ancak asıl önemli olan bir üst limit olmamasıydı. Üst limit olmadığı için balinalar projeye akın etti. Hatta öyle ki crowdsale’de satılan tokenların %13ü aynı kişi tarafından tek seferde alındı. Böyle olunca MTH almak isteyen orta ve düşük alım gücündeki yatırımcı saf dışı kaldı.

Monetha ile ilgili gelişmeleri paylaşıyor olacağız! Beklemede kalın.

Yorum yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Bitcoin, ethereum, litecoin nedir bunlar? Hiçbir şey anlamıyor musunuz? Coinlerin anadili koince hepsini basitçe anlatacak.

Çok yakında..

Copyright © 2017 koince.com

Yukarı Çık

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…